Aslan Burcu Burç Uyumu

Aslan burcunun uyumlu olduğu; Koç, Yengeç, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Kova burçlarıdır.
Aslan burcunun uyumsuz olduğu burçlar; Boğa, İkizler, Aslan, Oğlak ve Balık burçlarıdır.

Koça göre Aslan; hayranlık uyandıran, örnek bir şahsiyettir. Koçun kendisi gibi olmak istediği biri varsa, bu Aslan gibi korunmaya muhtaç olmayan sağlam bir gurur abidesidir. Ancak şahsiyet problemleri olan despot bir aslanla Koç benlik mücadelesi yaşayabilir.
Boğaya göre Aslan; gösterişçi müsrif bir tiptir. Özellikle bu ikili evlilik, iş ortaklığı gibi konularda çok sıkıntı çekerler. Güneşleri kare yapmışsa zaten bir araya gelemezler. Değilse anlaşmaları bir birlerinden örnek alıp kendilerini dengelemeyi öğrenmelerine bağlıdır.
İkizlere göre Aslan; bilgi ve becerisini takdir eden cömert bir dosttur. İki karakter iyi anlaşırlar. Çok sosyal bir ikili oluşturabilirler. Ancak müsriflikleri birleşirse maddi sıkıntılar çekebilirler. Farklı yönleriyle birbirlerini dengelemelidirler. Akıllı ve bilinçli yapıları bunu kolaylaştırır.
Yengece göre Aslan; güven telkin eden ama despot ve anlayışsız bir kişidir. Bu komşu burçlar evlilik gibi ilişkilerde sıkça bir araya gelirler. Aslan kadın Yengeç erkek olursa, kılıbık koca, baskın kadın evliliği ortaya çıkar. Aslanın bencilliği yengecin fedakarlığı ile sürdürülen ilişki; zamanla yengecin şikayetlerine karşı Aslanın duyarsızlığına dönüşebilir. Bu yüzden zamanında dengeli davranılması faydalı olur.
Başağa göre Aslan; kibirli ve alkış delisi biridir. Mütevazi davranmayı seven Başak, Aslanı gösterişçi bulur. Ancak bazı gökcisimleri birleşmişse iyi anlaşabilirler. Aslanın çekip çevirdiği ilişkide Başak uyumlu ve gayretlidir. Dengeli ve verimli bir beraberlik ortaya çıkar. Terazi burcu Aslanın asil ve şık tavırlarından etkilenir. Zarif ve hoş bir Terazi, Aslanın da beklentilerine uygundur. İlişkide Terazinin kararlarını Aslan yönlendirir. Sosyal yönleri kuvvetli ve zevklerine düşkün iki karakterin hayatın gerçekleri ile araları pek iyi değildir. Onları dengelemek bazen üçüncü şahıslara düşer.
Akrep için Aslan despot ve kibirlidir. Bir çok özelliğinden dolayı birbirlerinden hoşlanmayacak bu ikili, kare güneşleri varsa hiç beraber olamazlar. Aslında Akrep için Aslan kıskanılacak biridir. Çoğunlukla bir toplulukta bu ikilinin rakip ve muhalif oldukları gözlenir. Belki başka yönleri birbirine çok uygunsa bir araya gelebilirler.
Yay için Aslan; arkadaşlık etmeye değer biridir. Kendilerine güvenen, iyi yaşamayı seven bu karakterler, parlak ve karizmatik bir çift oluştururlar. Ancak büyük bir serveti bile tüketmekte zorlanmazlar. Bu yüzden evlilik, iş ortaklığı gibi beraberliklerde birbirlerini pohpohlamaktan kaçınmalıdırlar.
Oğlak için Aslan, anlaşılması zor biridir. Çünkü Oğlak toplumda saygınlık kazanmak için arzularından feragat eder, çok çalışır ve kurallara uyar. Oysa Aslan bunları yapmadan doğal bir karizmaya sahiptir. İnsanların Aslanın baskınca tavırlarına neden tahammül ettikleri, oğlağın çözemediği bir şeydir. Bu ikili birbirlerinden çok şey öğrenebilir.
Kova için Aslan; kendini çok önemsediği ve üstünlük tasladığı için sevimsiz biridir. Özellikle karşıt açı yapan güneşleri varsa bu ikili birbirini çok soğuk karşılarlar. İlişkinin sürebilmesi ancak Aslanın despot ve ben merkezci davranışlarını, Kovanın da soğuk ukalalıklarını bırakmasına bağlıdır.
Balık için Aslan; egoist ve umursamasızdır. Balık fedakarlığı değerli bulduğu için Aslanın tavırlarını yadırgar. Ancak cömert ve anlayışlı bir Aslanın Balığın güven ve bağlılık duymasını da sağlayabilir. İkilinin birbirlerinden ılımlı bir davranış modeli öğrenmeleri mümkündür. Aslan ve Aslan zor bir beraberliktir. İkisinin de onur ve benlik dokunulmazlığı çok keskinse bir arada olmaları zordur. Güneşleri birleşiyorsa ikisi de birbirine diş geçiremez. Birinin tabi olmayı kabullenmesi durumunda ilişki yürüyebilir.

Aslan-Koç: Olumlu bir beraberlik. Birbirlerini anlar ve desteklerler.
Aslan-Boğa: Boğa kıskançlık yapmazsa mutlu bir ilişki yaşarlar.
Aslan-Ikizler: Duygusal uyumsuzluğun olduğu bir beraberlik.
Aslan-Yengeç: Genel olarak iyi bir beraberlik.
Aslan-Aslan: Lider olmak isteyen iki insanın beraberliği. Sorunlar yaşanır.
Aslan-Başak: Uyumlu bir beraberlik.
Aslan-Terazi: Her iki taraf akıllı davranırsa uyumlu bir beraberlik.
Aslan-Akrep: Hareketli, tatmin edici bir beraberlik.
Aslan-Yay: Uyumlu ve mutlu bir ilişki.
Aslan-Oğlak: Mutsuz ve sorunlu bir beraberlik.
Aslan-Kova: Olumlu ve uyumlu bir beraberlik.
Aslan-Balık: Sorunlu ve mutsuz bir beraberlik.

Aslan Burcuna özel Facebook sayfamıza katılın.