Aslan Burcu ve Sağlık

Kalp ve sırt bölgeleri hassastır. Kalp rahatsızlıkları, kalp romatizması, ç; pinti görülür. Kalp krizi riskleri oldukça fazladır. Dengeli bir yaşam, aşırı yorulmamak ve üzülmemek sağlıklı kalmaları için çok önemlidir. İleri yaşlar kilo sorunları olur ki bu kalp krizi riskini artırır. Sırt, adale ağrıları, omurga bel kemiği rahatsızlıkları olabilir. Moral bozukluğu sağlık direncini azal Mikrobik hastalıklara istidat artar, ateş yükselir. Kendilerine güvenmeleri etrafın beğenisini kazanma çabaları yüzünden cesurca davranışları kazaya ı ramalarına, kırıklara sebep olabilir. Kova burcundan zıt etki ile dolaşım sis mi rahatsızlıkları, bacak ağrıları, bacağın alt kısmında hassasiyet görülebi Aslanların bünyeleri genellikle güçlü olur. Hastalandıkları zaman aşırı ilgi terler. Rol yaparak durumlarını dramatik hale sokarlar. Güçlü bünyeleri sa; sinde çabuk ayağa kalkarlar. Hastalıklara karşı çok dayanıklıdırlar.

Astrolojiyle sağlığın ilgisi, çok eski zamanlardan beri bilinir. Eski hekimler aynı zamanda astrologdur. Bu anlayışa göre mizaçlar bedendeki sıvılarla ilgilidir. Mesela aslan burcu kanlı canlı, ateşsi bir mizaçtır. Bedenen sıhhatli, güçlü, dayanıklı bünyelidir.

Aslan burcu bedende kalbi temsil eder. Kalp, uyku ve dinlenme anlarında otomatik bir ritimle çalışır. Uyanıklık anlarında ise ihtiyaca göre ritmini artırır. Kişinin çalışması veya heyecanlanması kalp ritmini yükseltir. Bu da kalp damarları için yararlıdır.

Ancak sürekli heyecan, düzenli ritimler halinde gidip gelmeyen, yüksek ve devamlı gerilim hali kalbi yıpratır. Aslan burçlular hayatı dolu dolu yaşamak ister, büyük şeyler arzu ederler. Başarı ve yüksek statüden de hoşlanırlar. Ancak bunların getireceği heyecan ve kaygı kalp için yorucu olabilir.

Aslan burçlular hayatı daha sade ve manevi niteliksel üstünlükler açısından yaşamayı öğrenmelidir.

Hayatın baş rolünü oynamakla ömrünüzü ve sağlığınızı hızla tüketmeyin. Bırakın her şeyi akışına, varoluşun dingin huzurunu duyumsayın.

Aslan burcu kalp sağlığını yiyeceklerine dikkat ederek de korumak. Yüksek zevklere düşkünlüğü nedeniyle damağında yoğun lezzet bırakan yiyeceklere değil, daha tabi ve hafif yiyeceklere yönelmeli. Bu tansiyon ve damar sertliği ihtimalini azaltabilir.

Elbette her burçtan insanın sağlık sorunları olacaktır. Bunlar hayatımızı yavaşlatıp, kendimize bakma fırsatı sağlar. Böylece neden yaşadığımızı, yarın ölsek gerçekten neyi yapmak isteyeceğimizi düşünürüz ki bu sağlık kadar gereklidir.
Aslan Burcuna özel Facebook sayfamıza katılın.